Latest Blogposts

Gekleurde huizen op Curaçao

De huizen op Curaçao waren van oorsprong wit.
Met wit kalkpleister werden de muren glad afgesmeerd. Hier en daar zag men wel al wat kleuren gebruikt worden, maar dit waren uitzonderingen.
Daar kwam in het begin van 1800 een verandering in. Er was een arts op Curaçao, die constateerde dat er veel mensen waren met oogproblemen. Hij dacht dat dit kwam door de weerkaatsing van de felle zon op gevels  van de witte huizen. De arts pleitte daarom bij de gouverneur van het eiland, om met een verordening te komen, waarin staat dat eigenaren hun huizen in een kleur moesten schilderen. De huiseigenaren werden door deze verordening wettelijk verplicht om hun huizen een kleur te geven.

Deze wet is zo'n honderd jaar van kracht geweest. In het begin van de 20ste eeuw is deze wet verdwenen, maar nog steeds worden de huizen in alle kleuren geschilderd, ondanks dat het niet meer verplicht is.

Wat is jouw favoriete kleur?

handelskade-willemstad - vvvcuracao

GRATIS: Tips en Aanbiedingen

0 reacties op “Gekleurde huizen op Curaçao

Plaats een reactie


*


Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.